Wycieczka na Zanzibar - lista rzeczy do zabrania

Pakowanie się na wycieczkę do jednego z krajów egzotycznych zawsze wiąże się z pewnymi wątpliwościami. Jakie rzeczy zabrać koniecznie, a co okaże się kompletnie zbędne? Nie chcemy przecież taszczyć ze sobą ogromnych walizek. Co zatem zabrać ze sobą na Zanzibar?

Ubrania
Ubrania powinny być lekkie, przewiewne, najlepiej bawełniane. Do walizki należy włożyć kilka koszulek z krótkim rękawkiem oraz kilka koszul z długim rękawem. Niezbędne będą także spodenki oraz długie, ale lekkie spodnie. W żadnym wypadku dżinsy. Panie mogą zabrać natomiast dłuższą spódnicę, najlepiej za kolano. Powinniśmy być przygotowani na ogromne upały. Ubrania z długim rękawem i długie spodnie w dzień ochronią naszą skórę przed słońcem, wieczorem przydadzą się, jako ochrona przed komarami.

Kilka niezbędnych dodatków
Koniecznie zabierzmy ze sobą nakrycie głowy. Równikowe słońce daje się bardzo mocno we znaki. Panie powinny przykrywać włosy również ze względu na lokalne zwyczaje. Rodzaj nakrycia nie ma większego znaczenia. Może to być kapelusz, chustka albo czapka z daszkiem. Aby chronić się przed słońcem, warto pomyśleć także o dobrych okularach przeciwsłonecznych. Osoby z wrażliwymi spojówkami, powinny koniecznie wrzucić do plecaka krople łagodzące. Jeżeli chodzi o obuwie, najwygodniej będzie nam w sandałach typu sportowego. Nieodzowne są również kremy z wysokim filtrem. Oczywiście miłośnicy kąpieli powinni uwzględnić stroje kąpielowe oraz odpowiednie buty kąpielowe, aby nie poranić stóp ostrymi kamieniami koralowymi. Przydadzą się nam ponadto: środki na komary, apteczka, latarka, aparat lub telefon z dobrym aparatem oraz adapter przejściówka do kontaktu.

Wakacje na Zanzibarze - czego nie zabierać na Zanzibar?
Z pewnością zbędne okażą się skarpety i pełne buty oraz dżinsy, swetry i kurtki. Na Zanzibarze nie ma szans na chłodniejszy dzień. Nawet, gdy pada, jest ciepło. Nikt nie używa tutaj takich wynalazków jak płaszcz czy peleryna przeciwdeszczowa. Nie warto zabierać ze sobą także bardziej eleganckich strojów. Na wieczorny wypad do restauracji doskonale nadadzą się długie spodnie i przewiewna koszula z długim rękawem. Gdyby komuś do głowy przyszło zabranie żelazka lub suszarki do włosów, po kilku godzinach spędzonych na miejscu na pewno zrezygnuje z próby ich wykorzystania. Oznaczałoby to, bowiem dodatkowe źródło ciepła, którego każdy unikać tu będzie jak ognia.

Źródło: https://lewandowscynazanzibarze.wordpress.com/co-spakowac-a-czego-nie/

Autor