Największe atrakcje Sardynii

Sardynia to druga – po Sycylii – największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Od północy oddzielona jest od Korsyki wąską Cieśniną Świętego Bonifacego, z którą w przeszłości miała stać się jednym państwem. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów wyspy, długość jej wybrzeża to ponad 1800 km malowniczych plaż, wzgórz i zatoczek. Swoje wakacje na Sardynii możecie rozpocząć w którymś z wyspiarskich portów bądź w jednym z trzech głównych lotnisk wyspy. Do stolicy i największego miasta Sardynii – Cagliari dolecicie bezpośrednio z Krakowa, Wrocławia i Warszawy, do Alghero z Katowic oraz Warszawy do Olbii natomiast konieczna będzie przesiadka w jednym z miast europejskich. Jeśli nadal szukacie argumentów do podróży na Sardynię, pamiętajcie również, że jest to najcieplejszy i jeden z najbardziej słonecznych regionów całych Włoch a ludzie – z najdłuższą średnią życia w Europie – żyją tu długo i szczęśliwie! 

Zobacz tutaj, jeśli zainteresowały Cię luksusowe wakacje we Włoszech

Kiedy jechać? 

Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski. Idealnym terminem na wakacje na Sardynii, jeśli swój pobyt chcecie połączyć z plażowaniem będą więc miesiące od maja aż do września. Temperatura w tym czasie rzadko kiedy spada poniżej 25 stopni Celsjusza, większe opady występować mogą jedynie przelotnie w czerwcu a na miejscu czeka Was nawet 12 godzin słonecznych dziennie! Jeśli jednak podczas swojej podróży na Sardynię wolicie zwiedzać tutejsze miasta, lokalne winnice i rozkoszować się miejscową kuchnią z pewnością powinniście rozważyć także mniej turystyczne miesiące. Nawet w okresie zimowym średnia temperatura w dzień nie powinna być niższa niż 10 stopni Celsjusza a ceny w hotelach i lokalnych restauracjach potrafią być nawet dwukrotnie niższe niż w porze wakacyjnej! 

Co zwiedzać na Sardynii? 

Sardynia oferuje Wam zarówno wspaniałe wybrzeże jak i malowniczy, górzysty interior. Przekonani jesteśmy, że każdy z Was znajdzie tam coś dla siebie. Podczas pobytu na wyspie odwiedźcie jeden z tajemniczych nuragów – tradycyjnych wież pochodzących niekiedy nawet sprzed 3500 lat! Zaglądnijcie również do sardyńskich miasta – zarówno te większych jak i maleńkich wiosek a każde z pewnością oczaruje Was swym klimatem. W Alghero znaleźć możecie wiele podobieństw do Barcelony, będących pamiątką po panujących na tych terenach Katalończykach, w Orgosolo – dziesiątki przepięknych murali, będących gratką dla fotografów oraz fanów street artu a w północnych prowincjach ciszę i spokój sielskiej, włoskiej wsi. Podróż na Sardynię to także gratka dla fanów historii i archeologii z obecnymi tutaj licznymi stanowiskami i wykopaliskami. Gwarantujemy, że tutejsze Monte Sirai oraz Tempio Punico zrobią na Was piorunujące wrażenie. Wakacje na Sardynii to oczywiście także setki zjawiskowych plaż!  Jeśli będziecie w północnej części wyspy, szczególnie polecamy Wam odwiedzić Spiaggia Rosa, Spiaggia del Principe oraz Cala Brandinchini, na południu natomiast Su Giudeu oraz Cala Domestica. Na deser, jeśli lubicie miejsca bardziej nietypowe zapraszamy Was do Tratalias –  opuszczonego miasta Sardynii z pochodzącą z XII wieku przepiękną katedrą.

Kliknij tutaj, aby wybrać się w podróż po najpiękniejszych plażach Sardynii -> https://planetescape.pl/oferta/wioski-i-najpiekniejsze-plaze-sardynii/

Ciekawostki o Sardynii

Czy wiedzieliście, że to właśnie na tej niewielkiej wyspie żyje najwięcej ponad stuletnich osób w Europie? Sekret długowieczności tkwi podobno w tutejszym klimacie i diecie, której podczas wakacji na Sardynii polecamy oczywiście spróbować. Naturalne kozie mleko i przetwory z niego wyrabiane, prawdziwy, świeży ser, chrupkie pieczywo i dużo lokalnego wina! Namówieni? W tutejszym krajobrazie spotkać możecie także widoki wręcz kosmiczne!  Na niewielkim półwyspie w północno–zachodniej części wyspy zwanym Capo Testa znajduje się Dolina Księżycowa! To miejsce trzeba zobaczyć! Co więcej, na Sardynii odnaleźć możecie jedną z największych populacji wolnożyjących flamingów w Europie! A jeśli trochę zboczycie z najpopularniejszych szlaków, z pewnością traficie na jeden z lokalnych pogańsko – magicznych rytuałów! Nie bez powodu w końcu Sardynia uważana jest także za wyspę wróżek, mędrców, duchów i czarów. Ich aktywność szczególnie ujawnia się podobno w czasie panującego na wyspie karnawału więc jeśli spragnieni jesteście magicznej atmosfery, polecamy pakować się do podróży na Sardynię! 

 

Autor