Malediwy - kilka miejsc wartych odwiedzenia

Malediwy to jedno z tych miejsc na mapie świata, które bez żadnych wątpliwości można określić mianem turystycznego raju. Należy mieć świadomość, że Malediwy to ponad tysiąc przeróżnych wysp i wysepek rozsianych po Oceanie Indyjskim, a każda z nich zasługuje na naszą uwagę. Postaramy się jednak wymienić kilka miejsc szczególnie wartych odwiedzenia w trakcie wyjazdu na Malediwy.

 

Jednym z takich miejsc jest z pewnością stolica kraju, Male. To prawdziwe centrum kraju, zarówno pod względem handlowym, jak i administracyjnym, kulturalnym, a nawet religijnym. Miasto jest położone na wyspie o tej samej nazwie i zajmuje całą jej powierzchnię. Trudno o bardziej zaludnioną wyspę na całym archipelagu. Nie odbiega ona zbytnio od innych światowych metropolii. Do głównych atrakcji turystycznych należy z pewnością meczet Friday Mosque, największy w całym kraju. Ciekawostką jest fakt, że budowle wznoszone w Male, choć z reguły bardzo wysokie, nigdy nie przekraczają wysokości meczetu. Zwiedzając centrum Male należy również skierować swe kroki do Pałacu Prezydenckiego oraz do Muzeum Narodowego, gdzie możemy zapoznać się z historią i kulturą Malediwów. Sporą atrakcją może okazać się także wizyta na lokalnym targu owocowo-warzywnym oraz na targu rybnym. Spokój oraz relaks oferują liczne parki miejskie, które są chlubą miasta.

Rajskie plaże Malediwów

Tym, co najbardziej przyciąga turystów są na Malediwach piękne plaże z białym piaskiem, otoczone zielonymi, wysokimi palmami. W połączeniu z turkusową głębią Oceanu Indyjskiego tworzą one obrazek jak ze snów. Poza plażowaniem, które samo w sobie jest ogromnym relaksem, można tutaj również spróbować aktywniejszych form wypoczynku. Możliwości jest wiele. Od snorkelingu i nurkowania, przez kąpiel w ciepłych wodach oceanu, po żeglowanie i windsurfing.

Główne ośrodki turystyczne to: Atol Ari, Atol North Male, Atol South Male, Atol Lhaviyani i Atol Addu oraz Atol Baa. Atol Ari tworzą setki wysepek. Jego popularność wśród turystów uprawiających nurkowanie czy snorkeling jest ogromna. Warunki są tu, bowiem idealne. Na nurków, poza piękną rafą czekają tu fantastyczne ławice ryb, a nawet wraki zatopionych statków. Rajem dla nurków jest również Atol North Male, z bardzo szeroką bazą sportową. Nie ma lepszego miejsca do uprawiania sportów wodnych, kursów nurkowania oraz windsurfingu czy wypraw katamaranem.

Poza miejscami obleganymi przez turystów, istnieje cały szereg wysepek, na których toczy się wolne, sielskie życie. Jeżeli chcemy poznać Malediwy od podszewki, warto na cel podróży obrać jedną z nich. Będziemy mieli większą szansę poobcować z rdzennymi mieszkańcami, posmakować lokalnej kuchni, zetknąć się ze zwyczajami tego wyspiarskiego kraju. Przede wszystkim zaś odpocząć nieco od turystycznego zgiełku popularnych kurortów. 

 

Autor