Kilka miejsc, które trzeba zobaczyć na Zanzibarze

Materiał sponsorowany

Zanzibar to niewielka wyspa. Dysponując samochodem jesteśmy w stanie zwiedzić ją w ciągu kilku dni. Warto jednak wiedzieć, które miejsca są szczególnie godne poznania. Bo Zanzibar to nie tylko Stone Town, a białe piaszczyste plaże nie są jedyną atrakcją tej wyspy.


Park Narodowy Jozani Chwaka
Jozani Chwaka to jedyny rezerwat przyrody na wyspie. Jego powierzchnia nie jest imponująca, wynosi ok. 50 km kwadratowych. Porastające go lasy namorzynowe są domem dla wielu gatunków zwierząt. Największą atrakcją parku są z pewnością endemiczne małpy gerezy czerwone oraz leopardy. Żyje tu ok. 40 gatunków ptaków oraz 50 gatunków motyli, a ponadto żółwie, węże oraz mnóstwo ryb. Ciekawy jest również świat roślinny z ogromnymi baobabami i fikusami.

Jaskinia Miza wa miza
Zlokalizowana jest w pobliżu Kizimkazi. Według legendy znajdowała się tu niegdyś studnia, własność miejscowego wodza. Zaglądając do niej nie należało wołać nikogo po imieniu, gdyż zwiastowało to nieszczęście. Kiedyś po wodę do studni przyszły dwie żony wodza. Niestety starsza z nich nie zachowała ostrożności i gdy już nabrała wody zaczęła pospieszać tę młodszą „Miza, chodź szybciej”. Miza miała wówczas zamienić się w kamień, który do chwili obecnej leży w jaskini.

Zanzibar Butterflay Centre
To miejsce niezwykłe, wręcz magiczne. Znajduje się niedaleko Parku Narodowego Jozani Chwaka. Wśród tropikalnych roślin, które charakteryzują się wyjątkową soczysto zieloną barwą można zobaczyć wielobarwne motyle. Przez chwilę mamy szansę poczuć się jak w bajce. Będąc na Zanzibarze trzeba koniecznie zobaczyć tę atrakcję.

Prison Island
Na tą niedużą wyspę nieopodal Zanzibaru udamy się łodzią. W XIX wieku znajdowało się na niej więzienie, gdzie zsyłano największych zanzibarskich zbrodniarzy. Dziś pozostały po nim jedynie ruiny. Wyspa ma jeszcze jedną niewątpliwą atrakcje. Jest nią hodowla olbrzymich żółwi. Zostały one sprowadzone na Prison Island aż z Seszeli https://nomade.pl/seszele.

Paje
We wschodniej części Zanzibaru leży miejscowość Paje, która jest bardzo popularna wśród turystów. Odwiedzając ją można zaopatrzyć się w piękne i wyjątkowe pamiątki z Zanzibaru. Na plaży gromadzą się tu codziennie miejscowi artyści, rzemieślnicy i rękodzielnicy, aby sprzedawać swoje wyroby. Można stąd wyjechać z torbą fantastycznych pamiątek.

Autor