Dlaczego warto jechać na Malediwy?

Malediwy to niezwykły archipelag wysp położonych na Oceanie Indyjskim. Tworzy go około 1200 wysp i wysepek, z których każda jest warta odwiedzenia. Oddalone są od stałego lądu, czyli południowo zachodnich Indii o 500 km. Przedstawiamy najważniejsze powody, dla których warto wybrać Malediwy, jako cel wakacyjnego wyjazdu.

Wypoczynek Malediwy - idealny klimat

Turyści mają tu zapewnione przede wszystkim niezmienne temperatury przez cały rok. Bez względu na termin wyjazdu można, zatem liczyć na  25-30 stopni Celsjusza. Również temperatura wody utrzymuje się na stałym poziomie. Należy jednak liczyć się z tym, że między listopadem, a marcem trwa na Malediwach pora deszczowa. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że na południowych wyspach archipelagu często występują burze. Wyjazd najlepiej zaplanować w okresie od stycznia do marca. Możemy przeżyć mały szok przenosząc się z zimowych krajobrazów do prawdziwych tropików.

Fascynujące krajobrazy

Malediwy to prawdziwy raj dla miłośników dzikich krajobrazów. Nie ważne, w którym kierunku archipelagu się udamy. Wszędzie trafimy na niezwykłe wręcz miejsca. Zachwyci nas z pewnością atol Baa zlokalizowany w Zatoce Hanifaru, atol Addu o wyjątkowym kształcie serca, barwne rafy koralowe, które wyglądałyby jak dzieło utalentowanego grafika, gdyby nie fakt, że tętnią życiem. Aparat fotograficzny to z pewnością jeden z tych przedmiotów, bez którego na Malediwach nie można się obyć.

Rozbudowana baza turystyczna

Malediwy to kraj turystyczny. Nie może być inaczej. Turystyka stanowi bez wątpienia najważniejszą gałąź gospodarczą. I to właśnie turystyce i turystom wszystko jest tutaj podporządkowane. Nie chodzi wyłącznie o bazę noclegową, ale również o szereg udogodnień i atrakcji, które mają przyciągnąć turystów i zapewnić im fantastycznie spędzony czas. Wystarczy wspomnieć, że specjalnie z myślą o turystach niektóre z kamienistych plaż zostały pokryte złocistym piaskiem. Dobrym przykładem są również drewniane pomosty, które wychodzą w morze i stanowią idealną scenerię dla romantycznych spacerów przy zachodzącym słońcu.

Male – stolica Malediwów

Tak niesamowity kraj, musi mieć również niezwykłą stolicę. Jest nią Male, które stanowi nie tylko centrum administracyjne Malediwów, ale również najważniejszy ośrodek kulturalny oraz religijny. Odwiedzając Malediwy pamiętajmy o tym, że dominującym wyznaniem jest tutaj Islam. Stolica kraju posiada Muzeum Narodowe. Wizyta tutaj to w trakcie pobytu na Malediwach obowiązkowy punkt programu. Wyjątkową atrakcją jest również XVII wieczny Piątkowy Meczet, który ozdobiony został koralowcami. Male to także szansa na skosztowanie miejscowej kuchni, która powstała na fundamentach przenikania się różnych kultur, między innymi arabskiej, afrykańskiej oraz indyjskiej.

Niestety Malediwom grozi los legendarnej Atlantydy. Wyspy archipelagu leżą na wysokości dwóch metrów nad poziomem morza. Poziom oceanu zaś, na skutek topnienia lodowców nieustająco się podnosi. Co prawda minimalnie, ale jest to stały proces, którego nie można odwrócić. Może okazać się więc, że ten raj na ziemi zostanie zalany przez wody oceanu. I jest to jeszcze jeden powód, by zobaczyć to miejsce. 

 

Autor