Czego nie wiesz o Malediwach?

Malediwy kojarzą nam się z rajskimi plażami, przejrzystymi wodami Oceanu Indyjskiego, niezwykłymi wręcz krajobrazami rodem ze snu o tropikach oraz niczym niezmąconym relaksem. Wiele osób wybierając na cel swych wakacyjnych wyjazdów Malediwy, nie wie właściwie, z jakim krajem będzie miało do czynienia. Przedstawiamy, zatem kilka ciekawostek na temat tego wyjątkowego zakątka.

Podstawowe informacje

Malediwy to kraj wyspiarski. Rozrzucony jest na około 1200 wyspach i wysepkach. Jego stolicą jest Male, miasto zajmujące niewielką wyspę, uznane za najmniejszą stolicę świata. Malediwami rządzi prezydent Mohammed Waheed Hassan. Na wyspach archipelagu zapłacimy rupiami malediwskimi. Mieszkańcy kraju posługują się swoim własnym językiem malediwskim, ale bez większych trudności można się tu również porozumieć w języku angielskim. Co więcej, w każdej ze szkół dzieci uczą się kilku języków obcych, i to od 6 roku życia.

Zobacz więcej wakacji na Malediwach -> planetescape.pl/kraj/malediwy

Ciekawostki geograficzne

Malediwom grozi niebezpieczeństwo zalania przez wody oceanu. Cały kraj położony jest zaledwie dwa metry nad poziomem morza, natomiast aż 1/3 powierzchni Malediwów leży poniżej poziomu morza. W wyniku globalnego ocieplenia cały czas zachodzą procesy topnienia lodowców, oceany są, więc stopniowo zasilane wodą. Zalanie terenów położonych na niewielkich wysokościach jest, zatem kwestią czasu. Najwyższy punkt Malediwów położony jest na wysokości 4 m. , natomiast najwyższy szczyt znajdujący się na wyspie Wilingili osiąga 2,3 m. n.p.m.! Wybierając się tu możemy liczyć na stałe, wysokie temperatury, musimy natomiast brać pod uwagę występowanie dwóch pór roku: deszczowej i suchej. Na Malediwach nie spotkamy jezior ani rzek, a mimo to głównym środkiem transportu są łodzie. Bez nich niemożliwe byłoby, bowiem przemieszczanie się między poszczególnymi wyspami.

Malediwy turystycznie

Główną gałęzią gospodarki Malediwów jest turystyka. Kraj jest, więc nastawiony na turystów. Wystarczy wspomnieć, że zapewnia 17 tys. miejsc noclegowych na 80 wyspach. Mieszkańcy są niezwykle otwarci i gościnni. Każdy może spodziewać się tutaj bardzo miłego przyjęcia. Polscy turyści nie są zobowiązani do posiadania wizy, muszą natomiast pamiętać o zakazie wwożenia alkoholu. Goszcząc na Malediwach trzeba brać pod uwagę fakt, że przeważająca część mieszkańców wysp to wyznawcy Islamu. Dla turystów oznacza to między innymi, że trudno będzie im załatwić cokolwiek w piątek. W tym dniu nie kursują na przykład promy między poszczególnymi wyspami. Na publicznych plażach nie są mile skąpe stroje kąpielowe. Możemy spotkać się tu z widokiem pań zażywających kąpieli, odzianych od stóp do głów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o luksusowych hotelach na Malediwach? Kliknij tutaj -> planetescape.pl/blog/luksusowe-hotele-na-malediwach

 

 

 

Autor